Lawendowe love

Lawendowe love

Kocham lawendę! Uwielbiam jej zapach, oczarowuje mnie jej kolor, a właściwości lawendy sprawiają, że nie potrafię przejść obok niej obojętna. Lawendowy to również kolor, który Pantone ogłosił najmodniejszym w wiosennym sezonie 2018. Dlatego pozwalam sobie na odrobinę prywaty i postaram się przekonać Was, że lawendę trzeba kochać ;).

Lawenda – to roślina, która nawet zimą zachowuje swoją zieleń, a w zasadzie srebrzystość, bo taki kolor mają jej liście. Kwiaty lawendy mają niepowtarzalny fioletowy (lawendowy) odcień i zebrane są w kłosy.

Lawendowy zapach – lawenda ma charakterystyczny, przyjemny zapach dlatego wykorzystywana jest w produkcji kosmetyków, spotkać można mydła o zapach lawendy, jest ona także dodawana do niektórych perfum. Choć dla ludzi jest to zapach przyjemny, to mole go nienawidzą, dlatego warto zawiesić ją w szafie, dzięki temu żaden mol nie będzie miał ochoty się w niej pojawić.

Lawendowy kolor – połączenie różu i fioletu to właśnie kolor lawendowy, będzie to najmodniejszy kolor w sezonie wiosna/ lato 2018, więc lawenda na pewno zagości w Waszych szafach, nie tylko pod postacią kwiatów, ale także ubrań.