Jak dbać o pędzle do makijażu?

Pędzle to jedno z podstawowych akcesoriów w mojej kosmetyczce, korzystam z nich codziennie, czy to do nakładania pudru, różu, szminki czy cieni do powiek. Jednym słowem dla mnie pędzle to podstawa, jednak przez lata ich używania przekonałam się, że dzięki właściwej pielęgnacji będą one służyć zdecydowanie dłużej, dlatego prezentuje Wam kilka podstawowych zasad pielęgnacji pędzli do makijażu.

1.Pędzle NIE MOGĄ stać w łazience – w tym pomieszczeniu jest dużo pary wodnej i wilgoci, przez co na włosiu osadza się kurz, robi się ono wilgotne, przez co trudniej nakładać kosmetyki, a na dodatek elementy pędzla rozklejają się pod wpływem tej wilgoci.

2.Co jakiś czas NALEŻY myć pędzle – wiadomo, że nie będziecie tego robić codziennie, ale koniecznie co jakiś czas trzeba je umyć. Ja robię to zwykłą wodą z mydłem, ale są też specjalne szampony i spreje. Pod żadnym pozorem nie kładźcie pędzli na grzejniku czy nie suszcie ich suszarką, muszą one same wyschnąć. Jeśli będziecie je suszyć suszarką przesuszycie włosie i pędzel szybko przestanie się nadawać do czegokolwiek.

Możliwość komentowania jest wyłączona.