Co należy wiedzieć przed zakupem paska do spodni?

Wydawać by się mogło, że z wyborem paska do spodni nikt większego problemu mieć dziś nie powinien. Jasne jest bowiem to, że dziś takich artykułów na rynku nie brakuje. Zauważmy również, że można je nabyć przez internet, gdzie takich produktów także jest mnóstwo. Najlepszym dowodem na to jest oferta sklepu Elfrika. Paski sprzedawane przez ten sklep z galanterią skórzaną znajdziemy na https://elfrika.pl/pl/c/PASKI/80. Jak jednak wybrać pasek, aby mieć pewność, że będzie on dla nas idealny? Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się bezcenne, kiedy będziecie szukać sobie kolejnego paska do spodni.

Eleganckie i sportowe

Zacznijmy od tego, że paski są dziś bardzo różne. Mimo że jest to uniwersalny dodatek do spodni, to jednak nie każdy pasek będzie nadawał się do każdego typu spodni. Tak oto wyróżniamy obecnie paski plecione, zamszowe, materiałowe czy nawet metalowe. Plecione są idealnym dodatkiem do spodni typu chinosy. Do garnituru i odzieży bardziej eleganckiej lepszym wyborem będzie skórzany pasek klasyczny, który najlepiej dobrać do koloru obuwia. Pamiętajmy również, że takie paski nie mogą być zbyt szerokie. Ich szerokość nie powinna przekraczać bowiem grubości trzech palców ręki.

Rozmiar

Istotny jest również rozmiar paska, a więc nic innego jak jego długość. Najpopularniejsze paski na rynku mają dziś siedem lub dziewięć dziurek. Ostępy pomiędzy nimi zazwyczaj sprowadzają się do około 2,5 cm. Jeżeli nie chcemy kupić paska, który będzie nam całkowicie bezużyteczny, musimy znać swój rozmiar. Pomoże tutaj standardowa rozmiarówka, którą przytaczamy poniżej. Stworzyliśmy ją odrębnie dla kobiet i mężczyzn.

Kobiety:

* XS 70-80 cm po zapięciu pasa,
* S 75-85 cm po zapięciu pasa,
* M 80-90 cm po zapięciu pasa,
* L 85-95 cm po zapięciu pasa,
* XL 90-100 cm po zapięciu pasa.

Mężczyźni:

* XS 85-95 cm po zapięciu pasa,
* S 90-100 cm po zapięciu pasa,
* M 95-105 cm po zapięciu pasa,
* L 100-110 cm po zapięciu pasa,
* XL 105-115 cm po zapięciu pasa.

Zapięcie

Nie zapominajmy również o zapięciu takiego paska. Może być to metalowa klamra lub automatyczny zacisk. Co wybrać? To już oczywiście zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych preferencji.

Skoro wiecie już, jak dobrać pasek nie mamy wątpliwości, że przy kolejnych zakupach nie nabędziecie paska, który będzie bezużyteczny. Samych pasków w szafie warto mieć co najmniej kilka. Oczywiście niech będą to produkty wysokiej jakości. Te słabe nie są zalecane. Zbyt szybko się niszczą, po czym nie będą atrakcyjnym dodatkiem.

Możliwość komentowania jest wyłączona.