Praca w charakterze modelki- czy jest bardzo wymagająca?

Pozornie, na pierwszy rzut oka może się wydawać, że chodzenie na pokazach mody czy pozowanie do zdjęć wcale nie jest trudnym zajęciem. Można więc przypuszczać, że bycie modelką to praca łatwa i dość dobrze płatna. Jeśli jednak przyglądniemy się bliżej temu, na jakich zasadach odbywa się praca w modelingu, szybko zorientujemy się, że wcale nie jest to takie proste. Dlatego też, wiele modelek decyduje się na pracę w ramach agencji- chociażby w jednej z popularniejszych agencji Selective-mgmt– co ułatwia im własną promocję oraz zdobywanie zleceń.

Czy bycie modelką jest trudne? Bez wątpienia tak!

Warto rozpocząć już od tak oczywistej i prozaicznej kwestii jak konieczność pracy nad własnym ciałem i wyglądem. Bardzo często oznacza to wiele godzin spędzanych na siłowni, a także konieczność bycia na diecie właściwie przez cały czas. Dlatego też chcąc pracować w charakterze modelki- trzeba się przygotować na to, że konieczne mogą okazać się różnego rodzaju wyrzeczenia.

Równie trudnym zadaniem jest praca nad swoją popularnością i rozpoznawalnością, która pozwoli na zapewnienie sobie ciągłości zleceń. Wcale nie jest łatwo biegać z jednego castingu na drugi, każdy udział w takim wydarzeniu jest bowiem zarówno stresujący jak i bardzo czasochłonny. W takich przypadkach wsparciem dla początkujących modeli jest właśnie agencja. W ramach takiej współpracy to właśnie agencja poszukuje zleceń dla swoich modeli, przygotowuje ich do określonych projektów i pośredniczy w zawieraniu umów. Niejako można więc powiedzieć, że w zamian za określonej wielkości procent od realizowanych projektów, zajmuje się kwestiami pozyskiwania kontraktów, promocji oraz obsługi aspektów technicznych różnego rodzaju angaży.

Kolejną rzeczą, którą warto wziąć pod uwagę jest… nauka języków obcych. Być może wcale nie jest to aż tak oczywiste, ale modelka musi brać pod uwagę fakt, że być może będzie mogła, a nawet będzie musiała, realizować kampanie reklamowe poza granicami kraju. Jest to wyzwanie, które jednocześnie może oznaczać lepsze zarobki oraz większą sławę. Żeby jednak móc w ogóle mieć szansę na karierę zagraniczną- trzeba posługiwać się językiem angielskim minimalnie w stopniu komunikatywnym.

W końcu, będąc modelką trzeba dość dobrze orientować się w stawkach za zlecenia, a także znać prawne aspekty związane z zawieraniem umów i kontraktów. Nieznajomość prawa szkodzi, a można boleśnie przekonać się o tym zgadzając się na niekorzystne dla siebie warunki.

Możliwość komentowania jest wyłączona.