Oczyszczanie wodorowe twarzy remedium na wszelkie problemy skórne?

Nasza skóra bardzo często daje nam znać, że coś się z nią dzieje nie tak. Zazwyczaj spowodowane jest to niedoborami witamin, złą pielęgnacją albo stresem. Na wygląd naszej skóry oczywiście wpływ ma także starzenie się naszego organizmu. Jest to naturalny i nieuchronny proces. Aby jednak cieszyć się zdrową i świeżo wyglądającą cerą przez bardzo długi czas, nawet będąc w podeszłym wieku, warto zainteresować się nieinwazyjnym zabiegiem, jakim jak oczyszczanie wodorowe.

Na czym polega oczyszczanie wodorowe?

Najważniejszym elementem tytułowego zabiegu, który ma celu oczyszczenie twarzy, jest oczywiście wodór. Dlaczego właśnie ten pierwiastek? Ze względu na swoją specyfikę (mała masa i rozmiar) jest on w stanie dotrzeć do pojawiających się w głębszych warstwach skóry wolnych rodników. Gdy jest ich niewiele, to nie zauważamy żadnych negatywnych efektów. Jednak wraz z upływem lat, wolnych rodników przybywa, a traci na tym nasza skóra. Wynika to z faktu, iż niszczą one wszystkie dobre elementy naszej skóry takie jak białka i lipidy. Oczyszczanie wodorowe pozwala nam dotrzeć do ukrytych głęboko wolnych rodników i wyeliminować je.

 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg ten nie jest skomplikowany, a czas jego trwania zazwyczaj nie przekracza półtorej godziny. Może trwać nawet jedyne 40 minut. Aby go wykonać, nie potrzebujemy specjalnego przygotowania. Nie odczuwamy też bólu ani żadnych innych uciążliwości.

Etapy oczyszczania wodorowego

Oczyszczanie wodorowe polega na przykładaniu przez osobę wykwalifikowaną głowicy specjalnego urządzenia do wybranych partii skóry. Jest to na tyle zaawansowany sprzęt, że jest on w stanie wykonać kilka etapów składających się na cały zabieg oczyszczania twarzy. W pierwszym etapie do skóry wprowadzane są pęcherzyki wodoru. Dzieje się to za sprawą działania wypływającej pod ciśnieniem strugi wody. To właśnie wtedy dochodzi do eliminacji wolnych rodników.

 

Celem kolejnego etapu jest złuszczenie martwego naskórka. Aby do tego doszło, nasza skóra poddana zostaje hydropeelingowi. Następnie w etapie trzecim dotleniamy naszą cerę. Głowica transportuje tlen do głębszych warstw skóry, co skutkuje działaniem przeciwzapalnym, bakteriobójczym. Do tego znormalizowane zostaje wydzielanie sebum, które w nadmiarze może prowadzić do powstawania trądziku, rozszerzania porów i ogólnego pogorszenia stanu cery. W ostatnim etapie skóry zostaje zabezpieczona przed ponownym pojawieniem się wolnych rodników. W jaki sposób? Przy pomocy głowicy pod naszą skórę wprowadzane są antyoksydanty. Dzięki nim wytworzona jest niewidzialna bariera na naszej skórze.

 

Różne etapy oczyszczania wodorowego mogą być modyfikowane. Można go urozmaicić o kolejne zabiegi np. liftingujące. Wszystko zależy od naszych oczekiwań i konkretnego problemu, z którym udajemy się do kliniki.

 

Oczyszczanie wodorowe – remedium na wszelkie problemy?

Jak się okazuje, oczyszczanie twarzy za pomocą wodoru może pomóc osobom, które borykają się z wieloma różnorodnymi problemami skórnymi takimi jak np. trądzik, zaskórniki, rozszerzone pory, stany zapalne skóry. Zabieg z użyciem wodoru pomoże także naszej skórze przywrócić blask. Korzystają z niego więc osoby o cerze szarej, suchej, zmęczonej i zanieczyszczonej, chociażby przez zanieczyszczenia miejskie. Możemy również zdecydować się na wykonanie tego zabiegu w ramach działania profilaktycznego, opóźniającego pojawianie się pierwszych oznak starzenia.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.