Chcesz zostać modelką? Czas dostać się do wymarzonej agencji!

Dla młodej osoby, która dopiero próbuje swoich sił w modelingu, praca w ramach agencji jest tak naprawdę najlepszym rozwiązaniem. Dzieje się tak z wielu względów. Po pierwsze, agencja tego typu jest pewnym pośrednikiem pomiędzy modelami, a klientami. Ma więc szansę ich weryfikacji i przedstawiania modelom tych ofert, które naprawdę wydają się uczciwe i sensowne. Agencja posiada swoje znajomości i kontakty, których może używać po to, aby znajdować zatrudnienie dla swoich modeli. Bardzo często dużym problemem osób, które dopiero startują w branży jest to, że nikogo nie znają i nawet nie wiedzą do kogo mogłyby się zwrócić. Zatrudnienie w ramach agencji daje im więc tę możliwość wejścia w świat modelingu i stopniowego odkrywania firm, które najczęściej poszukują modeli lub też cyklicznie organizują pokazy czy eventy promocyjne. Z pomocą agencji można więc zbudować naprawdę imponujące portfolio, stopniowo otrzymując coraz lepsze zlecenia, a może nawet kontrakty zagraniczne.

Zatrudnienie w ramach agencji ma jeszcze jeden plus- agencja podpisuje z nami umowę, nie musimy więc martwić się o kwestie formalne. W takiej umowie też czarno na białym zostaje wyszczególnione, jaki procent agencja pobiera od zlecenia. Wszystko jest więc jasne i klarowne i o nim nie musimy się martwić. Tymczasem, zawierając umowy bezpośrednio z klientami zawsze musimy wziąć na barki pewne spore ryzyko, musimy dokładnie sprawdzać to, co podpisujemy analizując, jakie może to mieć w praktyce dla nas konsekwencje. Nie mając doświadczenia- łatwo można tutaj popełnić błąd zgadzając się na coś, co nie będzie dla nas korzystne.

Wobec tego, skoro wiemy już, że warto- jak zacząć pracę w agencji modelek?

Z pewnością warto śledzić to, co dzieje się w branży modowej, gdyż agencje mając zlecenie od klienta mogą poszukiwać konkretnych modeli lub modelek, którzy będą się wyróżniać odpowiednimi cechami wyglądu lub charakteru. Takie poszukiwania najczęściej odbywają się poprzez casting, na który można się zgłosić i przyjść, aby spróbować swoich sił. Pamiętajmy jednak o tym, że casting będzie od nas wymagał pewnego zaangażowania, poświęcenia i cierpliwości. Jeśli będzie się cieszył dużym zainteresowaniem- możemy czekać na przesłuchanie nawet cały dzień, tym samym stresując się i martwiąc o to, jak wypadniemy. A jednak, właśnie takie castingi dają nam szansę na to, aby się jak najlepiej zaprezentować i pokazać, że faktycznie mamy osobowość. Aby brać udział w takich castingach trzeba mieć też czas i poświęcić go nawet mając świadomość tego, że nic może nam nie przyjść z tego, że weźmiemy w nim udział. A jednak, biorąc udział w takich wydarzeniach zyskujemy pewne obycie w tym, jakimi zasadami się one rządzą, jakie panują na nich warunki oraz jaka jest tam atmosfera. Oswajamy się niejako ze światem modelingu i nabieramy pewności siebie. Tym samym, z castingu na casting nasza prezentacja może być coraz śmielsza i lepsza, a tym samym w końcu możemy zdobyć angaż przy jakimś ciekawym i dobrze płatnym zleceniu. Z pewnością warto więc takie castingi wziąć pod lupę i spróbować wziąć w jakimś udział.

Zgłoś się na casting!

Możliwość komentowania jest wyłączona.